Môžem škôlkarovi kombinovať probiotiká, kozie kolostrum a čistý práškový vitamín C?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

v septembri nastupuje syn opäť do škôlky a predpokladám, že zase bude bývať často chorý. Momentálne berie probiotiká, ktoré chcem dávať ešte aspoň 2 mesiace, keďže má problém so stolicou. Okrem toho mu chcem nasadiť niečo na imunitu.

Môžem pridať aj kozie kolostrum a čistý práškový vitamín C?

Je takáto kombinácia vhodná?

Ak nie, čo iné odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto kombinácia je v poriadku.

Osobne by som ale podávala probiotiká pokojne aj dlhšie ako 2 mesiace. Práve črevná mikroflóra tvorí základ pre správne fungovanie imunitného systému.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut