Môžem užiť Ciprinol spolu s Neurolom pri panickom ataku?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

lekár mi na bronchitídu predpísal antibiotiká Ciprinol. Pred rokom som mala covid a lekárka mi vtedy povedala, že by sa nemali kombinovať antibiotiká s Neurolom. Vraj to pacientov "upokojí" natoľko, že môžu prestať dýchať. Ide totiž o to, že tiež užívam Neurol kvôli panickej poruche.

Môžem tieto antibiotiká užiť s Neurolom 0,25 pri panickom ataku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Ciprinol môže zvýšiť, alebo predĺžiť farmakologický účinok Neurolu (vrátanie nežiadúcich účinkov).

Na odporúčanie lekára môžete tieto lieky kombinovať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut