Môžem užívať Euthyrox a Femibion 1?

Zodpovedané
25. feb 2019

Dobrý deň,

môžem brať Euthyrox 150 na zníženú funkciu štítnej žľazy a Femibion 1, ktorý obsahuje jód?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jód je potrebný pre tvorbu hormónov štítnej žlazy. Ak máte zníženú funkciu štítnej žlazy (hypotyreózu), to znamená, že sa Vám netvorí dostatok hormónov štítnej žlazy. Môže ísť o dedičný problém, autoimunitný problém alebo o prechodný zvrat počas tehotenstva.

Preto nevadí ak užívate vitamíny s jódom. Aj keď Vašu hladinu chýbajúcich hormónov zabezpečuje Euthyrox, vo vitamínoch pre tehotné sa nachádza len nepatrné množstvo jódu, ktoré nijako neovplyvní Váš stav.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová