Môžem v 10. týždni tehotenstva použiť detské Nasivin soft kvapky na silnú nádchu?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

som v 10. týždni tehotenstva a už 3 dni ma trápi neustávajúca nádcha. Začalo to bolesťou hrdla, ktorá odznela ale ako zákon schválnosti som dostala silnú nádchu. Problém je ten, že som odskúšala už všetko možné aj nemožné (slané roztoky a preplachy, naparovanie sa nad olejom, bylinkové kvapky do nosa pre tehotné), ale všetky spomenuté veci mi viac nos zapchajú a mám z toho hlavu ako balón.

Môžem si do nosa striekať detské Nasivin soft kvapky 0,025%?

Robím to veľmi nerada, ale žiaľ je to jediná vec, ktorá mi zaberie na minimálne 5 hodín.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade potreby počas tehotenstva môžete krátkodobo použiť (detský) Nasivin 0,01%. Pred jeho použitím si môžete tak ako aj doteraz preplachovať nos soľným roztokom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut