Kvapky do nosa v tehotenstve

9. mar 2023

Čaute baby prosím vás pomôžte mi poraďte viem že mi poviete že sa nesmú používať kvapky do nosa v tehotenstve ale keď mám upchatý nos čo robiť ? Mala som to keď som bola v 6 týždňi a teraz zase sa mi to vrátilo teraz som v 13 týždni ale v aplikácii mu ukazuje že už 14 tt používam NeoRhin to môžu aj tehotné pomáhajú mi ale nie až tak veľmi bola som v lekárni dali mi také slabšie otrivin ružové detské no ale čítam v písomnej informácii že nemôžu tehotné ja viem že ani nasivin ale mám aj detské nasivin 0,025% to sú od jedného roka tiež prosím poraďte mi aké by ste zvolili vy? Na mojom mieste cez deň som nepoužila žiadne okrem NeoRhin ktoré sa môžu používať v tehotenstve.

maal
9. mar 2023

Mne v lekarni dali StopNadcha.

lyci
9. mar 2023

ja si davam normalne detske kolko chcem. to je take mnozstvo a koncentracia, ze sa to k babu ani nedostane

autor
9. mar 2023

@maal pýtala som už všeličo nedala mi toto sú dobré ? Pomáhajú pýtala som aj homeopaticke kvapky do nosa ale asi tiež nemajú.

autor
9. mar 2023

@lyci pre novorodencov ? Alebo od jedného roka ja mám od jedného roka môžem ?

autor
9. mar 2023

Len neviem aké zvoliť či nasivin alebo otrivin obe sú od jedného roka detské

lyci
9. mar 2023

od 1 roka su ok. je jedno aka znacka, vascinou je tam ta ista ucinna latka. lepsie su tie, kde je navyse aj dexpantenol, lebo tak nevysusuju sliznicu v nose

mikitilik29
9. mar 2023

Ja som používala pri oboch tehotenstvach červený olint. Len toto mi zaberalo

ria_s
9. mar 2023

Pri oboch deťom som mala "tehotenskú" nádchu a užívala skoro celé tehotenstvo nasivin a mám zdravé deti ... Raz som tu čítala že je lepšie aby sa žena v tehotenstve vyspala a užila normálne kvapky do nosa ako mať total nos zapchaty a byť unavená a nevyspata 😉

autor
9. mar 2023

@mikitilik29 a nestalo sa nič bábätku no ja som si dala teraz nasivin mne tiež len tieto pomáhajú

pandeia
9. mar 2023

Ja som pouzivala Nasivin detsky 0.025% a vsetko ok.

januska20
9. mar 2023

Ja som celé tehotenstvo mala permanentne upchatý nos.
Nič mi nezabralo, žiadne morské vody,nič.
Fičala som na olynthe pre deti od 2 rokov. Aj do pôrodnice som si ho nabalila. Všetko o.k.

xsuzannex
9. mar 2023

Olynth pre deti od 2 do 6r som si kvapkala cele tehotenstvo. V pohode

mamamasama
9. mar 2023

Davala som si skoro 3 posledne mesiace. Tehotenska nadcha. Denno denne pred spanim. Narodil sa zdravy valibuk 😍

zorkahorka
9. mar 2023

Cele tehu som mala upchaty nos.pomohol mi jedine olynth.detsky.

maal
9. mar 2023

Mne len tieto predala asi preto, ze na krabicke je vyslovene napisane, ze su pre tehotne. Velmi stipu ale pomozu

nika23t
9. mar 2023

Prvé tehotenstvo asi 6 mesiacov, druhé aj tretie 5 mesiacov som striekala Nasivin soft sprej. Mala som silnú nádchu a nevedela som dýchať ústami... Neriešila som to, Dr mi povedal, že sprej je lepší ako kvapky. Na tehotných sa netestuje nič, takže sa nič nesmie. Každopádne, nikto by nemal sprej používať dlhšie ako 7 dní, myslím, že takto je to uvedené... No ja som mesiace striekala 🤷‍♀️

autor
10. mar 2023

@nika23t a nestalo sa nič potom ? Bábätku no vsak toto že v tehotenstve sa nesmie nič aspoň keby pre nás vyrobili niejake kvalitné lieky čo by nám pomohlo ach 😏

autor
10. mar 2023

@maal ktoré ?

autor
10. mar 2023

Ďakujem vám veľmi pekne baby ❤️❤️

sono2
10. mar 2023

Normálne hocijaké kvapky ktoré máš osvedčené a ti pomáhajú.
Celé tehu som používala.
Mam aj alergiu a v pohode

kallanchoe
10. mar 2023

Kúp si konvicku do nosa...ja už keď som.nevedela čo robit,dýchať som nevedela....požičala som si synovu....a konečne som dýchala....vyzerá to hrozne,ale neboli to možno prvý krát nepríjemné ale potom vôbec nič necítis...preplachujes buď slanou vodou alebo vincentkou....teraz keď ma niekto taký problém doma,použije pár krát konvicku a konečne voľný nos

sono2
10. mar 2023

A kde sa bábätku dostanú kvapky prosím ťa za chvíľu to aj tak vysmrkaš, čo nakvapkaš

mikitilik29
10. mar 2023

Obidve dcéry sú v poriadku

lucia147852
10. mar 2023

Pri prvom posledné tri mesiace, olynth detský. Teraz som 18tt a už mesiac chorá ako pes, tiež dávam olynth detský. Pýtala som sa gyn, pre dieťa je menšie riziko lokálne kvapky, ako nedostatok vzduchu. Teraz som brala lieky, čo by sa aj nemali, samozrejme na odporúčanie dr, lebo choroba je tiež horšia ako liečba. Prvá dcéra je úplne v poriadku, druhé je tiež také, ako má byť.

nika23t
10. mar 2023

Nie, nič, všetky tri dcéry sú ok, akurát neznášajú spreje do nosa 😊 Ale to určite nesúvisí s mojou závislosťou na nasivine 😁

autor
10. mar 2023

Máte pravdu ženy som aj slabá neviem čo môžem vraj len paralen už žiadne lieky niesu na chrípku 😏neviete čo by mi pomohlo pijem celý deň len ovocný čaj a každý deň beriem po jednu tabletku Paralen.😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre