Môžu prehltnuté čiastočky plomby v 22. týždni poškodiť vývoj plodu?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý deň,

som v 22. týždni tehotenstva a pod amalgámovou plombou na osmičke dole sa mi vytvoril bolestivý kaz. Aby sa k nemu zubárka dostala, tak musela som mať mierne zaklonenú hlavu. A aj počas vŕtania som s vodou z vŕtania prehltla aj čiastočky plomby. Zvyšok som vypľúvala.

Môžu prehltnuté čiastočky plomby kvôli tomu, čo obsahujú poškodiť vývoj plodu?

Prejdú cez placentu až k bábätku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že sa nemusíte obávať.

Zhltli ste určite také minimum malých čiastočiek plomby, že sa tie látky k bábätku podľa mňa nemajú ako dostať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová