Na 9 hodín som zabudla dať Cefzil do chladničky. Je teraz nepoužiteľný?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

zabudla som dať Cefzil na noc do chladu. Bol vonku asi 9 hodín pri teplote 21°C.

Je to problém?

Druhá otázka sa týka podávania Cefzilu. Synovi som ho zabudla podať v hodinu ako som mala určené. Dala som mu ho o 2 hodiny neskôr.

Mám mu ho teraz podať tak ako inokedy, alebo až o 12 hodín neskôr od podania zabudnutej dávky?

Ďakujem

Dobrý deň,

za jednu noc mimo chladničky by sa mu nemalo nič stať, môžte ho podávať synovi ďalej. Viete si to aj jednoducho overiť, pozrite či má rovnakú farbu, zápach, konzistenciu a chuť ako predtým.

Nasledujúcu dávku podajte synovi o 12 hodín.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová