Nie je v mojom prípade užívanie lieku Dopegyt v tehotenstve zbytočné?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

pravdepodobne trpím syndrómom bieleho plášťa. Tlak u lekára mám bežne 180/100 a pulz aj 120. V momente ako prídem domov, tak je to väčšinou okolo 130/80. Doma mám tlak vždy takmer ideálny u lekárov stále vysoký. Momentálne som v 7. týždni tehotenstva a lekárka mi po zmeraní tlaku okamžite nasadila Dopegyt.

Nie je pre mňa zbytočné užívať tento liek, alebo ho mám vziať len pred návštevou lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčila by som pravidelne (každý deň) si tlak doma merať a hodnoty zapísať.
Následne by bolo vhodné navštíviť kardiológa, ktorý prípadne doplní ďalšie vyšetrenia a rozhodne o potrebe užívania antihypertenzív.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut