Obsahujú 2 kvapky DeVitu rovnaké množstvo vitamínu D ako jedna kvapka Vigantolu?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

čítala som vo Vašej poradni, že jedna dávka DeVitu obsahuje toľko vitamínu D ako jedna kvapka Vigantolu. Avšak v jednej dávke (pumpičke) DeVitu sú až 2 kvapky. Lekár odporučil, aby som bábätku podávala po dovŕšení 2,5 mesiaca (6 kg) až 3 kvapky. Tak teraz neviem, či dávať 3x pumpičkou DeVit (6kvapiek).

Obsahujú 2 kvapky DeVitu rovnaké množstvo vitamínu D ako jedna kvapka Vigantolu?

Ďakujem

Dobrý deň,

užívajte podľa dávkovania v príbalovom letáku, pretože DeVit má odlišný dávkovač kvapiek.

1 dávka (kvapka) Devitu obsahuje 12 µg vitamínu D3.
1 kvapka Vigantolu obsahuje 12,5 µg vitamínu D3.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut