Po koľkých hodinách sa znižuje účinok antikoncepcie?

Zodpovedané
31. aug 2020

Dobrý deň,

mám 18 rokov a začala som brať antikoncepciu Sirmya. Beriem ju 5. deň od začiatku menštruačného cyklu ranej hodine cca o 7:00. Včera som odcestovala bez tabletiek a spomenula som si nato až včera. Doma budem okolo o jednej.

Bude účinnosť tabletky znížená?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa oneskoríte s užitím tablety o menej ako 12 hodín, tak účinok antikoncepcie sa nezníži.

Ak sa oneskoríte s užitím tablety o viac ako 12 hodín, tak antikoncepčná ochrana môže byť znížená a mali by ste najbližší týždeň používať pri pohlavnom styku aj kondóm.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová