Pomáha jablčný ocot v tabletkovej forme pri chudnutí?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jablčného octu v tabletkovej forme. Užívam ho viac ako mesiac a snažím sa chudnúť.

Pomáha pri chudnutí, alebo ho užívam zbytočne?

Čo mi odporúčate na chudnutie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jablčný ocot je považovaný za taký liek na všetko. Uvádza sa, že je dobrý aj na podporu chudnutia, pretože prináša vyšší pocit nasýtenia a teda nemali by ste pociťovať tak často hlad.

Na chudnutie je dobrý L-Karnitín ale samozrejme v spojení s fyzickou aktivitou. Je to telu vlastná látka, ktorá sa podieľa na energetickom metabolizme v organizme a teda aj na metabolizme tukov. Urýchľuje spaľovanie tukov z potravy.

Celkovo si ale myslím, že žiadne tablety na chudnutie neurobia zázrak. Je jednoducho potrebné zmeniť životosprávu, upraviť jedálniček a mať čo najviac pohybu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová