Pomôže mi Sinupret a Nasonex na chronicky zápal dutín?

Zodpovedané
18. mar 2020

Dobrý deň,

mám chronicky zápal dutín a 6 dní som užívala Sumamed. Mala som teploty, žltý výtok z nosa, bolesť dutín. Ťažkosti ustúpili na 5 dní, ale teraz mám zase citlivé dutiny a bolia ma horné zuby a dolné zuboradie na strane zapálenej dutiny. Kvôli PN a situácii s koronavírusom teraz môj ORL lekár neordinuje.Doma mám Sinupret a Nasonex.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Nasonex sa používa na chronickú alebo alergickú nádchu. Ak máte s týmto liekom skúsenosti (predpokladám, že áno, nakoľko ho máte doma), tak si ho môžte dať. Zmierňuje aj zápal, čiže opuch nosovej sliznice a jej podráždenie. Takisto pomáha pri upchatom nose a zmierňuje aj výtok z nosa.

Sinupret ako podpornú liečbu na prírodnej báze môžte užívať aj popri Nasonexe.

Ak sa stav bude zhoršovať, tak kontaktujte aspoň telefonicky napríklad svojho všeobecného lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová