Pomôže mi Wobenzym k lepšej imunite?

Zodpovedané
13. dec 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. Počas tohto roku som mala dva potraty a celkovo som oslabená. Organizmus zareagoval vypadávaním vlasov a aj zhoršením zubov. Momentálne sa neviem dostať z nachladnutia.

Pomohol by mi Wobenzym nabrať potrebné vitamíny a imunitu naspäť? Od februára sa znovu začneme snažiť o bábätko. Môžem ho užívať aj potom počas snažikovania?

Ďakujem

Dobrý deň,

Wobenzym niektoré ženy užívajú aj ako enzymoterapiu po potratoch.

Vypadávanie vlasov a stav zubov Vám to pravdepodobne nezlepší, to skôr bude súvisieť s nejakou homonálnou nerovnováhou vo vašom tele. Ale každopádne ak máte teraz aj sklon k náchylnosti na prechladnutie a infekcie, tak Wobenzym môže naštartovať imunitu.

Ak budete Wobenzym dobre znášať, bez nežiaducich účinkov, tak môžte ho užívať aj počas snaženia o bábätko. To či ho je vhodné užívať potom počas tehotenstva sa radšej poraďte so svojím gynekológom.

Wobenzym nebol klinicky skúšaný u tehotných žien, preto sa všeobecne neodporúča. Avšak sú to len enzýmy, takže nech zváži lekár bezpečnosť užívania.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová