Pomôže zníženie dávky vitamínu D-DeVit?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

dcérka bude mať 9.1.2023 jeden mesiac, je plne dojčená a od 15. dňa jej dávam vitamín D - DeVit. Staršej dcérke som do roka dávala 1 kvapku. Teraz mi sestrička povedala, že mám dávať dve. Mám však pocit, že dcérku z neho bolí bruško. Pôvodne som jej ho podávala večer po kúpaní, potom doobedu. Bez zmeny.

Mám znížiť dávku na 1 kvapku, alebo vyskúšať iný vitamín D?

Ďakujem

Dobrý deň,

dodržiavajte odporúčanú dávku 2 kvapky denne, minimálne do ukončeného 18. mesiaca.

Zmeňte značku. Detičky väčšinou dobre znášajú Jamieson Baby-D.

Skúsiť môžete podávať ho raz za dva dni 4 kvapky. Nie denne 2.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut