Poradíte mi komplexné balenie vitamínov pre dojčiace ženy?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

padajú mi vlasy, nechty mám krehké lámavé, kazia sa mi zuby a pleť nič moc.

Poradíte mi komplexné balenie vitamínov pre dojčiace ženy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre dojčiace ženy sú na trhu vlastne tie isté produkty ako pre tehotné. Dojčenie je rovnako ako tehotenstvo pre organizmus ženy náročné obdobie z hľadiska hormonálnych zmien. Preto aj problémy, ktoré uvádzate sú úplne bežné. Dobrou správou je, že všetko je len dočasné.
Odporúčam napríklad Vitamíny Prenatal od firmy Jamiesom. Jamieson je firma, ktorá má naozaj veľmi kvalitné výživové doplnky.

Obsahom tohto komplexu je:
Vitamíny skupiny B ako kyselina listová a niacín, ktoré napomáhajú pri únave, kyselina pantoténová podporuje duševnú rovnováhu. Riboflavín pomáha na zachovanie dobrého zraku, tiamín ovplyvňuje správnu činnosť srdca. Vitamín B12 podporuje tvorbu červených krviniek. Vitamín B6 je dôležitý pre tvorbu energie v organizme.Vitamín A prispieva k udržaniu zdravej pokožky a k zachovaniu dobrého zraku. Vitamín C posilňuje imunitný systém. Vitamíny C a E ochraňujú bunky pred oxidačným stresom. Vitamín D zabezpečuje správne vstrebávanie a využitie vápnika, prispieva k zdravému rastu kostí a zubov. Zinok zabezpečuje správny rast a zachovanie zdravých vlasov, nechtov a pokožky. Horčík priaznivo ovplyvňuje psychickú rovnováhu a optimálnu činnosť nervového systému. Selén je antioxidant a takisto ovplyvňuje rast a udržanie zdravých vlasov a nechtov.

Takisto je ešte dôležité dopĺňať vápnik. Ale najlepšie samozrejme v strave.

Telo počas dojčenia dokáže spotrebovať množstvo vápnika, preto jedzte dostatok potravín s jeho obsahom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová