Poradíte mi ohľadom užívania vitamínu D a vápnika?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

užívam kvapky vitamín D forte. Dávam si na lyžicu olivový olej a do neho 2 kvapky vitamínu D.

Je takéto užívanie správne?

Môžem s týmto vitamínom D užívať vápnik?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvapky s vitamínom D užívate správne. Je to vitamín rozpustný v tukoch, preto je dôležité pre správne vstrebávanie ho užívať s niečím mastným, napríklad s olivovým olejom.

Môžte súčasne s vitamínom D užívať aj vápnik. Vitamín D totiž podporuje vstrebávanie vápnika a jeho využitie v organizme.

Vitamín D3 1000IU

Vitamín D3 1000IU je výživový doplnok v ľahko prehĺtateľných kapsulách.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová