Prečo je Magnosolv len na predpis?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

lekárka mi predpisuje Magnosolv, ale moja mamka má tiež problém s vysokým tlakom.

Mohla by ho užívať aj ona i napriek tomu, že ho predpisuje lekárka mne?

Prečo je tento liek na predpis, keď napríklad Magnerot je voľnopredajný?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez odporúčania lekára nie je vhodné Magnosolv užívať.

Obsah magnézia je mnohonásobne vyšší v porovnaní s voľnopredajnými preparátmi.
Pre porovnanie - Magnosolv obsahuje v jednom vrecku 365 mg čistého magnézia. Magnerot v jednej tablete 32,8 mg čistého magnézia.

Odporúčila by som u maminy vyšetrenie lekárom.

Magnosolv nie je liekom prvej voľby v prípade vysokého tlaku. Je potrebná účinná liečba antihypertenzívami (ak ich už neužíva).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut