Prečo sa dcére vráti teplota 2 hodiny po podaní Nurofenu alebo Paralenu?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

moja 2-ročná dcéra (14 kg) má dosť často teploty, vždy okolo 39°C. Doteraz som stále striedala Nurofen a Paralen s dávkovaním uvedeným na krabičke. Po podaní jej však teplota klesne maximálne na 2 hodiny a potom je opäť vystúpi.

Ak si vyberiem len 1 liek, napríklad Nurofen, čiže jej podám 3x denne 7 ml, čo robiť v prípade, ak po podaní dávky jej po 2 hodinách teplota opäť vystúpi a nepomáhajú ani fyzikálne metódy?

Nad akú teplotu jej môžem podať Diazepam?

Podáva sa len jednorazovo?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérka môže byť poddávkovaná. Pri podávaní sirupov na teplotu sa vždy riaďte hmotnosťou dieťaťa.

V prípade neklesajúcej teploty po Nurofene, môžete po 3 hodinách od podania kombinovať s prípravkom s obsahom paracetamolu (Paralen, Panadol).

Diazepam neznižuje teplotu. Predpisuje sa detičkám u ktorých sa vyskytli febrilné kŕče. Podáva sa jednorázovo pri prebiehajúcom záchvate trvajúcom viac ako 5 minút.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut