Smecta na výsyp u 2 mesačného bábätka?

Zodpovedané
7. nov 2018

Dobrý deň,

dnes sme boli na kontrole u pediatričky s mojou skoro 2 mesačnou dcérou. Z niečoho sa nám vyhádzala na tvári a tele (malé pupáčiky). Doktorka nám kázala kúpať iba v čistej vode (používala som Biodermu) a nenatierať po kúpaní (používali sme krém od Weledy, alebo detský olej Saloos).
Predpísala nám však okrem toho probiotiká BioGaia a lieky na hnačku Smecta, pričom malá nemá žiadne tráviace ťažkosti.

Môžu jej tieto lieky nejak pomôcť na tie vyrážky?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

v tomto prípade si naozaj myslím, že vaša dcérka to má iba z detskej kozmetiky. Každé bábätko má inak citlivú pokožku a naozaj sa jej nič nestane, keď ju budete kúpať len v čistej vode. Možno keď bude o pár mesiacov staršia, môžte skúsiť pridať aj nejaké mydielko, prípadne olejček.
Ja by som na vašom mieste najprv vyskúšala vynechať tú kozmetiku 😉

Tie probiotiká ešte dávajú zmysel, hoci nemá žiadne tráviace ťažkosti a koliky, tak mohla nastať nejaká nerovnováha v mikroflóre tráviaceho traktu. Možno aj tým, že ste vy niečo zjedli a dostalo sa to mlieka. A neprejavilo sa to kolikou ale kožnými vyrážkami. Probiotiká jej určite neuškodia.

Ale čo sa týka smecty, tak to by som volila ako poslednú možnosť. Osobne som sa zatiaľ nestretla s tým, žeby bábätko na akýkoľvek výsev malo užívať smectu. Nie je na to ani určená.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová