Som v 10. mesiaci tehotenstva a trápi ma pocit nevoľnosti a vracanie. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
28. nov 2023

Dobrý deň,

som v 10. mesiaci tehotenstva a veľmi ma trápi pocit nevoľnosti a vracanie.

Viete mi niečo poradiť?

Zázvorové lízatka a čaj nezaberajú.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Je potrebné to spomenúť Vášmu gynekológovi.

Okrem vyššie spomínaného zázvoru môžete skúsiť napr. studenú vodu, pomalšie dýchanie a predýchať pocit zvracania, jesť v menších sústach niekoľkokrát za deň a zaradiť potraviny s obsahom vitamínu B6.

Vyhnite sa koefínu, pikantým, tučným a korenistým jedlám. Na závažnejšie stavy existujú aj lieky viazané na lekársky predpis a ich indikovanie musí zvážiť lekár.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie