Spôsobuje dlhodobé užívanie sirupu Pediakid závislosť?

Zodpovedané
28. mar 2024

Dobrý deň,

3,5-ročnému synovi dávame sirup Pediakid na zaspávanie už cca 1 rok (1 lyžičku pred spaním). Boli sme v tom, že sirup sa má užívať dlhodobo, aby mal želaný efekt. Aj na letáku bolo písané, že ho treba užívať minimálne 1 - 2 mesiace. Teraz však čítam, že po dvoch mesiacoch nastáva prestávka, ktorú sme žiaľ nerobili. Mali sme možno 2x prestávku iba na týždeň.

Čo pozorujeme už druhýkrát, keď sirup vysadíme, tak syn je nervózny, výbušný, všetko ho vytáča a horšie spí. Takýto nebýval už dlho.

Mohol sirup spôsobiť závislosť?

Chápem, že sú rôzne obdobia vzdoru, ale nejako sa nám to nezdá. Sirup teraz neužíva asi druhý týždeň.

Ako máme ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Nepredpokladám vznik závislosti. Jedná sa o sirup na prírodnej báze s obsahom extraktu z kvetu pomaranča, levandule, rumančeka, majoránky, medovky a hlohu, na ktoré závislosť nevzniká.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie