Sú kvapky Fenistil pre dieťa bezpečné pri dennom užívaní?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

mám syna a od narodenia je to veľmi nekľudné bábo. Prvých 6 - 7 mesiacov preplakal a premrnčal. Naša doktorka nám predpísala Fenistil kvapky na denné užívanie pred spánkom.

Sú tieto kvapky bezpečné na užívanie pre takéto malé dieťa?

Ako dlho ich môže užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Fenistil kvapky sú určené na krátkodobé podanie (max. 14 dní). Musí byť prítomná odpovedajúca indikácia na ich podanie - alergická reakcia, alergická nádcha, alergia na potraviny.

Určite nie sú vhodné a bezpečné na dlhodobé a už vôbec nie denné podávanie.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut