Sú vaginálne čípky Gyno-Pevaryl bezpečné v druhom trimestri?

Zodpovedané
7. dec 2021

Dobrý deň,

už som sa raz liečila na mykózu v tehotenstve cca v 15. týždni Gyno-Pevarylom (1 tabletka na noc/7dni). Mala som len hustý biely výtok. Teraz na poradni v 22. týždni mi doktor povedal, že 2x do týždňa ešte môžem aplikovať jednu tabletku, keďže ešte tam nejaká mykóza je.

Neohrozuje to bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

Gyno-Pevaryl sa počas 2. a 3. trimestra po odporúčaní lekára aplikovať môže. Bábätko by ste viac ohrozovali neliečenou mykózou.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut