Trojmesačné dieťa má Covid-19. Aké lieky a vitamíny odporúčate?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

moje trojmesačné dieťa prekonáva Covid-19. Má teplotu, kašeľ, nádchu.

Aké lieky a vitamíny odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečba Covid-19 prebieha symptomaticky.

Pri teplote môžete podať Paralen sirup (od 7 kg Paralen čapíky), pri neklesajúcej teplote môžete striedať s Nurofenom sirupom.

Noštek čistite morskou vodou typu Sterimar (Physiomer), následne odsajte. Kašeľ najčastejšie spôsobujú práve zatekajúce soplíky. Prípadne môžete pre lepšiu priechodnosť dýchacich ciest použiť Nasivin 0,01%.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut