Vaginálne probiotiká - vydržia vyššiu teplotu?

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

kúpila som si vaginálne probiotiká, ktoré obsahujú L. acidophillus. Nechala som ich ale asi na 5 hodín vonku pri teplote okolo 32 °C.

Myslíte, že všetky laktobacily sú už mŕtve? Na krabičke píšu iba aby sa skladovali od 2-25 °C, pritom som nikdy neskladovala probiotiká v chladničke a vydržali. Len neviem, ako je to v takomto počasí.

Ďakujem

Dobrý deň,

kedže nejde o probiotiká, ktoré musia byť vyložene skladované v chladničke, 5 hodín pri Vami uvedenej teplote by im uškodiť nemalo.
Skontrolujte vonkajší obal (kapsulu, tabletu), ak nie je poškodená (roztopená), probiotiká môžete používať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut