Opuchli mi slabiny a začala som často močiť. Čo mi je?

Zodpovedané
21. okt 2019

Dobrý deň,

v minulosti som trpela opakovanými zápalmi močových ciest. Cítila som pálenie a rezanie pri močení. Pri užívaní Uro-Vaxomu som zápal nemala 5 rokov.

Kojím 9 mesačného syna a asi týždeň som spozorovala žltý výtok bez zápachu a pobolievanie v oblasti vaječníkov. Myslela som si, že dostanem menštruáciu, nakoľko som ju od pôrodu ešte nemala.

Bolesť však neprestávala. Len som si všimla, že mi opuchli aj slabiny. Častejšie som močila, pálenie a rezanie som nemala. Doktor ma vyšetril a zistil, že mám zápal mechúra. Na papieriku boli stopy krvi a bielkovín. Mňa však metie to, že necítim diskomfort pri močení.

V minulosti som zápal dostala vždy po pohlavnom styku. Teraz však dlhšie nevediem sexuálny život.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

"papierikové"vyšetrenie je orientačné vyšetrenie. Vhodné je doplniť kultivačné vyšetrenie moču, na základe výsledku sa stanoví cielená liečba.

Diskomfort pri močení je najčastejším symtómom pri infekcií močových ciest, ale existuje aj nález baktérií v moči bez diskomfortu.

Pekný deň Vám prajem

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová