Ako správne kombinovať výživové doplnky počas snaženia sa o bábo, keď mám PCOS?

Zodpovedané
12. apr 2023

Dobrý deň,

denne užívam rybí olej Mollers, ktorý obsahuje aj A,D a E. Obsah účinných látok v dennej dávke 5 ml: Vitamín D 10 µg ( 200 %*).* % dennej referenčnej hodnoty príjmu. Ja užívam 10 ml denne a ešte k tomu by som chcela pridať vitamín D 2000 iu spolu s vitamínom K.

Je vhodná táto kombinácia každý deň?

Mám PCOS, snažím sa otehotnieť. Toto mi odporúčal môj výživový poradca.

Môžem to užívať keby som bola už tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je vhodné prekračovať dávkovanie vitamínov, zvlášť vitamínov rozpustných v tukoch. Teda vitamínov A, D, E a K.

Riaďte sa odporučeniami výrobcu a nie je vhodné užívať a kombinovať preparáty s podobným zložením.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič