Otehotnela som počas užívania antikoncepcie. Aké vitamíny odporúčate, aby bolo bábätko v poriadku?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

pred viac ako 6 mesiacmi som podstúpila interrupciu. Bola som znásilnená. Myslela som si, že sex a ani muža vidieť už nebudem chcieť, ale hneď po tom mi vošiel do života muž - môj anjel strážny, ktorého milujem a zo všetkého ma psychicky dostal.

Začala som brať antikoncepciu. Mala som však virózu a nejako som si neuvedomila, že by to mohlo mať vplyv. Neprišla mi menštruácia a po teste som zistila, že som tehotná.

Aké vitamíny odporúčate, aby bolo bábätko v poriadku?

Bojím sa, že mu antikoncepcia mohla uškodiť. K lekárovi sa chystám až po Veľkej noci.

Ďakujem

Dobrý deň,

srdečne gratulujem, že ste po veľmi negatívnom zážitku dokázali nájsť človeka, ktorý Vám pomohol to prekonať. Držím palce, aby Vám to dobre dopadlo aj v tehotenstve aj vo vzťahu.

Pre istotu je vhodné nasadiť preparáty progesterónu. Vitamíny si vypýtajte v lekárni také, ktoré sú vhodné pre prvý trimester tehotenstva. Užívanie antikoncepcie počas otehotnenia nemá negatívny vplyv na dieťatko, takže môžete byť kľudná. Čo najskôr je potrebné skontrolovať ultrazvukom, či sa tehotenstvo vyvíja správne.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič