Ovuláciu mám len z jedného vaječníka. Aké vitamíny by mi mohli dopomôcť k tehotenstvu?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

asi 6 mesiacov mám ovuláciu len z ľavého vaječníka. Snažíme sa o druhé dieťa, tak som to spozorovala. Na preventívne v decembri bolo všetko ok. Žiadne iné problémy nemám.

Aké vitamíny by mi mohli dopomôcť k tehotenstvu?

Prvé dieťa sa nám podarilo hneď.

Ďakujem

Dobrý deň,

v knihách sa píše, že ovulácia je striedavo raz na jednom a raz na druhom ováriu. Lekári, ktorí sledujú ovuláciu vedia, že to nie je pravda a niekedy aj pol roka a viac je ovulácia iba na jednej strane a je to úplne normálne.

Po 6 mesiacoch snaženia je už vhodné skontrolovať spermiogram partnera. Podľa veku ženy sa plánuje vyšetrenie v centre IVF. Do 35 rokov po roku snaženia, po 35 roku po 6 mesiacoch a v 40tke hneď.

Preventívne užívajte multivitamín určený na plánovanie tehotenstva s kyselinou listovou.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič