Ak sa dám zaočkovať proti Covid-19, tak ako dlho máme počkať so snažením sa o dieťa?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. O cca 3 - 4 plánujeme začať snaženie sa o prvé bábätko. Doteraz som si bola istá, že sa nedám zaočkovať proti Covid-19.

Avšak teraz váham, lebo situácia sa môže po lete zhoršiť.

Ak sa dám zaočkovať, ako dlho máme počkať so snažením sa o dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa nechcete očkovať v tehotenstve, tak ak sa dáte zaočkovať teraz. Druhú dávku vakcíny dostanete v priebehu mesiaca, následne nemusíte čakať žiadnu dobu pokiaľ sa budete snažiť o dieťa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková