Ak sme prešvihli termín tretieho očkovania proti COVID 19, dostaneme jednu dávku alebo opäť dve?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

pred 13. mesiacmi som sa dala zaočkovať proti COVID 19 dvomi Pfizer vakcínami. Manžel pred 15. mesiacmi. Chceli sme ísť na tretiu dávku, mala som však komplikované tehotenstvo, takže sme s očkovaním chceli počkať po pôrode. Po ňom som však zase skončila s inými problémami v nemocnici, a teda sme rok od očkovania prešvihli.

Ak sa rozhodneme ísť teraz na očkovanie, dostaneme len tretiu dávku, alebo potrebujem opäť dve dávky?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že dostanete iba tretiu dávku. Tretia dávka má byť podaná najskôr po ôsmych mesiacoch od podania druhej dávky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková