Aká je liečba žlčových kameňov?

Zodpovedané
22. júl 2020

Dobrý deň,

pravdepodobne mám žlčové kamene. Asi pred troma mesiacmi som dostala náhlu bolesť pod rebrami, ktorá vyžarovala až do chrbta. Bolesť bola veľmi silná, nebola som schopná pohybu a trvala asi 15 minút. Minulý týždeň sa mi to zopakovalo, no tentokrát to už trvalo jednu hodinu.

U lekára som nebola, ale plánujem v blízkej dobe. Som aj obézna, takže to bude určite hlavný dôvod.

Čo ma bude čakať?

Je možná liečba len diétou, alebo je potrebná aj operácia?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

diagnostika prítomnosti žlčových kameňov je založená na sonografickom vyšetrení brucha, preto by ste mali navštíviť Vášho lekára.

V dnešnej dobe sa odporúča odstránenie žlčníka aj s kameňmi. Záleží však na sonografickom náleze, ale takmer každý žlčník s kameňmi sa operačne odstraňuje.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková