Aká je príčina tŕpnutia hlavy a zlého videnia?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

pred 2,5 rokmi mi začala tŕpnuť hlava, mala som zlé videnie a závraty. Hneď som navštívila neurologičku. EEG bolo negatívne a doktorka vravela, že ide o psychiku. Dostala som lieky Trittico a ešte niečo na úzkosť, ale neprechádzalo to. Išla som naspäť k lekárke a na moju žiadosť mi urobila MR mozgu bez kontrastnej látky. Bolo negatívne.

Bolo by niečo vidieť, ak by som tam niečo mala?

Doktorku ani nenapadlo že môže ísť ochorenie. Pred 1,5 rokom som bol kvôli zraku na VEP vyšetrenie a bolo poriadku.

Aká môže byť príčina mojich problémov?

Čo mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by bol na MR mozgu nejaký patologický nález, tak by to bolo viditeľné aj na MR bez kontrastu.

Závraty nemusia mať vždy objektívnu príčinu. Tŕpnutie hlavy pri negatívnom neurologickom vyšetrení môže spôsobovať aj tetánia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková