Aká liečba je najvhodnejšia, keď mám helicobaktera?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

z dychového testu mám zisteného helikobaktera. Schudla som 2,5, kg, nechutí mi jesť, bolí ma žalúdok, mám mdloby a celkovú únavu. Na gastre mi doktorka povedala, že mám počkať mesiac - dva či sa to same nezlepší. Nechce mi dávať lieky.

Sú na moju liečbu vhodnejšie antibiotilá alebo nejaké prírodné lieky?

Ďakujem

Dobrý deň,

najprv môžete vyskúšať diétne opatrenia. Na internete nájdete veľa článkov o tom, čo je vhodné vysadiť pri tejto infekcii. Ďalej by ste mali užívať probiotiká a lieky na zníženie tvorby kyseliny v žalúdku. Tieto lieky sú na lekársky predpis. Pri nezlepšení sa následne indikuje antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková