Aké červené vyrážky mám na nohách?

Zodpovedané
17. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám takéto vyrážky na nohách. Bola som u doktorky a výsledky z krvi nič neukázali. Všetko mám poriadku.

Poslala ma ku kožnej a tá mi dala mastičku Beloderm. Nepomohla mi. Už som to raz mala, ale vtedy mi moja všeobecná doktorka pichala injekcie Calcium Chloratum Biotika sol inj 1 g (amp.skl.) 5x10 ml (50 ml).

Teraz mám novú doktorku a tá mi to nechce pichať. Niekedy to svrbí, ale po natretí krémom už nie. Vyrážky sú raz bledšie, raz červenšie.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto nález by mal vidieť dermatológ, u ktorého ste už boli.

Beloderm je kortikoid a ak nedošlo k zlepšeniu, tak mali by ste tam ísť na kontrolu, pri ktorej Vám bude upravená liečba. Myslím si, že Calcium chloratum Vám nevyrieši príčinu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková