Aké fľaky mám na koži?

Zodpovedané
4. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na chrbáte sa mi urobili takéto fľaky

Z čoho vznikli?

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o kožné ochorenie pityriasis rosea, kedy sa na chrbáte a trupe objavujú červené fľaky.

Pri svrbení sú indikované antihistaminiká. Lokálne sa tieto škvrny požierajú masťami ako napr. Canesten.

Ochorenie často spontánne odoznie. Ak by sa nález zhoršoval, tak najvhodnejšie je navštíviť dermatológa, ktorý určí diagnózu na základe vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková