Aké lieky mi pomôžu sústrediť sa a byť kľudná, kým pôjdem na vyšetrenia?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

za posledné 4 dni nemám absolútne chuť na nič jesť. Podľa lekárky som schudla som za posledné obdobie asi 5 kg. Posledný mesiac mám neskutočne problémy, nesústredenosti, nedokážem sa nič učiť do školy, som stále unavená. Mala som aj palpitácie, tachykardia a nižší tlak. Máme pozittívne RA na zníženú funkciu štítnej žľazy. Aj mamka aj babka.

Robili mi krvné testy, moc a momentálne čakám na výsledky stolice, ktorá je nepravidelná. Mám odporúčanie na akútne vyšetrenie gastro a endokrinológia. TSH hormón z krvi vyšiel ale v norme. Používam Magnerot už 2 tablety denne. Mávam ale neskutočne vnútorne napätie možno aj z toho, že neviem čo to môže byt. Tiež mám točenie hlavy.

Aké lieky mi pomôžu sústrediť sa a byť kľudná, kým pôjdem na vyšetrenia?

Potrebujem sa učiť na skúšky a nedokážem to.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit zvýšeného napätia a stresu, tak sú pre Vás prechodne vhodné lieky - anxiolytiká. Napr. Lexaurin, Neurol, Frontin, ktoré Vám pomôžu. Tieto lieky sa nemôžu brať dlhodobo a sú na lekársky predpis.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková