Aké lieky na dusivý kašeľ pre diabetičku?

Zodpovedané
4. feb 2019

Dobrý deň,

moja mamka má už dva týždne strašný dusivý suchý kašeľ. Vybrala už druhé antibiotika (1x Megamox, 1x Ciprinol), ale kašeľ ustúpil len trošičku. Zhoršuje sa to najmä večer a v noci. Mama je diabetička.

Aké lieky môže ešte užívať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na tlmenie suchého kašľa sú bez lekárskeho predpisu v lekárni dostupné kvapky alebo sirupy ako napr. Stoptussin kvapky, Ditustat.

Pri silnom dráždivom kašli sa predpisujú lieky na tlmenie kašľa. Codein - liek, ktorý utlmí kašľací reflex.

Ak by kašeľ neprechádzal aj napriek symptomatickej liečbe, je vhodné realizovať odber krvi, tzv. sérologické vyšetrenie na prítomnosť pľúcnych chlamýdií a mykoplaziem a podľa uváženia vyšetrujúceho lekára odoslať pacienta na RTG snímok hrudníka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková