Aké pľuzgiere a povlak mám v hrdle?

Zodpovedané
20. okt 2021

Dobrý deň,

v hrdle mám na zadnej strane biele pľuzgiere. Zároveň vľavo hlbšie v hrdle je nejaký biely povlak. Vraj sú to len čapy a treba len dezinfikovať. Výtery z hrdla sú negatívne a k pľuzgierom sa mi doktorka nevyjadrila. Na ORL som nebola. Výrazné bolesti nemám, iba ako keby občas mierne pálenie v hrdle. Nevylučujem, že môže byť aj psychického charakteru.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bol ster z hrdla v poriadku, tak najskôr pôjde o vírusové ochorenie. Je vhodné kloktať Tantum Verde alebo 3% peroxid vodíka zriedený s vodou v pomere 1:1.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková