Aké probiotiká po antibiotikách?

Zodpovedané
4. nov 2018

Dobrý večer
Môj syn mal minulý rok na Vianoce klostrídie. Nasadené mu boli antibiotiká Zinnat. Liečený bol na infekčnom oddelení. Odvtedy berie Probiofix tobolky.
Dnes mu doktorka na ORL predpísala antibiotiká Cefzil sirup a kázala k tomu probiotiká Biogaiu na cmúľanie 2x denne. Povedala som doktorke, že malý mal klostrídie a chcela som sa jej opýtať, či budú stačiť tie probiotiká Probiofix, aby sa nevrátili. Lenže už mi nevenovala pozornosť nakoľko sa venovala ďaľšiemu pacientovi. Chcem sa opýtať, či tá Biogaia zabráni premnoženiu klostrídií.
Malý má 4 roky.
Ďakujem

Dobrý deň
Prepáčte, ale som lekárka atestovaná zo všeobecného lekárstva pre dospelých, preto odpovedám na otázky týkajúce sa dospelých.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková