Aké sú moje výsledky MR mozgu a hypofýzy?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o vysvetlenie záveru z môjho MR mozgu:

Mozog bez ložiskových zmien.
Susp. cysticky degen. mikroadenóm tesne za stopkou hypofýzy veľkosti 1,5 mm - v porovnaní s predch. MR vyš. z 01/2019 v čiastočnej veľkostnej regresii.
Variačná hypoplazia P1 úseku ACP sin.
Sinusitisethmoidalis posterior dx.

Čo sa týka toto mikroadenómu, po vyšetreniach u endokrinológa bolo zistené, že je hormonálne neaktívny. Skôr by som teda poprosila vysvetlenie posledných dvoch bodov zo záveru MR.

Sú moje výsledky v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypoplázia znamená, že cieva ACP vľavo je slabšie vyvinutá. Je to od narodenia a neznamená to nejaký závažný zdravotný problém.

Sinusitisethmoidalis znamená zápal v prínosovej dutine.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková