Aké sú moje výsledky z magnetickej rezonancie?

Zodpovedané
16. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie výsledkov z MR vyšetrenia.

Jemný cisternálny priebeh hlavových nervov n. VII. aj n. VIII. bilat. bez evid. sytenia po podani k.l.
Mierna hypoplázia a vinutejší priebeh P1 úseku ACP obojstranné s ich dominantým plnením cez ACOMP. Hypiplastická a. communicas anterior.

Aké obmedzenia z nich vyplývajú?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu sú dve cievy na mozgu menej vyvinuté, ale pravdepodobne to bude od narodenia.

Krvný obeh je však pomocou iných ciev zabezpečený do každej časti mozgu, preto si nemyslím, že by ste mali dodržiavať nejaké obmedzenia.

Nejedná sa o závažný nález. Avšak k tomuto popisu by sa mal vyjadriť neurológ, ktorý Vás odoslal na dané vyšetrenie a má príslušnú atestáciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková