Aké sú moje výsledky z MR vyšetrenia?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

prosím o vysvetlenie MR vyšetrenia.

V teréne degeneratívnych zmien, osteochondrózy L5 -S1 s pooperačnými zmenami, retrolistézy L5 s dorzálnym posunom do 3 mm, ojedinelými Schmorlovými uznali a napriamenej lordózy je spinálny kanál voľný, mierne centrálne a sekundárne užší v úrovni uvedeného segmentu.
Vo výške intervertebralného priestoru L5-S1 vidieť impesiu na durálny vak spredu "pseudomediobilaterálnou" protruziou disku pri retrolistéze L5 s kompresiami nervových koreňov S1 intrakanálne. Durálny vak je povytiahnutý k širšej jazve po pravostrannej hemilaminektómi, peridurálne vpravo vidieť najviac pruhy peridurálnej fibrózy so zavzatim nervového koreňa S1 1.dx. Neurofaramina sú užšie s kontaktami nervových koreňov L5 foraminalne.
Ostatné nuerofaramina sú primerane široké.
Subchondrálne zmeny kostnej drene L5-S1 typu Modic I, II.
Nález je vhodný k O2/3 infiltrácii pod MR kontrolou do oblasti širšej jazvy po pravostrannej hemilaminektómii.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

MR nález popisuje stav po operácii chrbtice. V oblasti L5 stavca sú prítomné zmeny, ktoré Vám spôsobujú pravdepodobne bolesti, teda dochádza ku kontaktu nervových koreňov.

Terapeuticky je vhodné do tohto miesta aplikovať ozón.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková