Aké sú moje výsledky z vyšetrenia?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom správy od lekára.

Infratentoriálne štruktúry cerebella a ponsu primeranej SI, bez ložiskových zmien. IV. komora bez dislokácie, primeranej veľkosti a tvaru. Parakmeňové cisterny a PC uhly sú voľné, výstupy hlavových nervov orientačne bpn.

Supratentoriálne F vpravo a v lobus insularis vľavo v subkortikálnej bielej hmote 2 drobné T2 a Flair hyperintenzívne punktátne lézie veľ. 4 mm. V ostatnom rozsahu štruktúry šedej a bielej hmoty primeranej SI, bez jednoznačných ložiskových zmien. Komorový systém štíhly, bez deformácie, stredočiarové štruktúry bez presunu. SA priestory sú voľné, primeranej šírky.

Sínusy a kalva bpn.

Záver:
2 nešpecifické hyperintenzívne punktátne lézie F l.dx a v lobus insularis l.sin., v ostatnom rozsahu bez jednoznačných patomorfologických zmien na mozgových a intrakraniálnych štruktúrach.

Čo to znamená v laickej reči?

Aká liečba je potrebná?

Ďakujem

Dobrý deň,

na mozgu máte prítomné dva drobné útvary, ktoré momentálne nesvedčia o žiadnom neurologickom ochorení. Liečba nie je potrebná žiadna.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková