Aké sú moje výsledky z vyšetrenia chrbta?

Zodpovedané
28. nov 2021

Dobrý deň,

chcel aby som sa poradiť ohľadom môjho chrbta.

Napriamená lumbálna lordóza s naznačeným blokovým postavením v rozsahu L3 - L5. V telách stavcov sledovateľné viacpočetné oválne T1 a T2 hyperintenzívne lézie veľkosť do 9 mm s potlačením SI na STIR sekv. charakteru hemangiómov. Osteochondróza L4-S1 s ventralnymi a dorzálnymi zahroteniami, so zníženou SI disku. Incip. osteochondróza L2-L3 s okrajovými zahroteniami s mierne zníženou SI discov. V ostatnom rozsahu spondylóza s ventrílnymi zahroteniami, SI diskov zachovaná. Artróza IV zhybov. V segm. L5-S1 mediálna protrúzia diskového materiálu s kontaktom na durálny vak spinálny kanál nezúžený, laterálne recessy a neuroforamen bilat. volne. V ostatnom rozsahu so Sag. sekv. bez jednoznačnej herniacie diskovéko materiálu, neuroforamen bilat. voľné. Conus medularis končí vo výške dolnej krycej platničky Th12, epikonálny priestor je voľný miecha primeranej SI v zachytenom rozsahu bez myelopstie.
Záver: Napriamená lumbálna lordóza s naznačeným blokovým podtaveíim v rozsahu L3-L5. Osteochondróza L4-S1. Incip. osteochondróza L2-L3. V ostatnom rozsahu spondyloza.
Artróza IV zhybov. Mediálna protrúzia L5-S1 s kontaktom na duálny vak. Viacpočetné hemangiómy tiel stavcov lumbálnej chrbtice.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na vyšetrovanej časti chrbtice sú prítomné degeneratívne zmeny. Nejde o závažný nález. Pre Vás je dôležité pravidelne cvičiť a posilňovať svaly chrbta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková