Aké sú riziká pre dieťa, ak neberiem lieky na železo?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

som v 28. týždni a robili mi KO. Vyšlo mi, že mám znížené hodnoty železa.

Aké sú riziká pre dieťa, ak neberiem lieky na železo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

znížené množstvo železa sa prejaví u ľudí najmä únavou, pocitom sťaženého dýchania a nevýkonnosťou.

Počas tehotenstva je železo potrebné na správny rast a vývoj plodu, takisto aj na rast placenty.

Ak netolerujete preparáty s obsahom železa, staví zvýšiť príjem potravín, ktoré obsahujú železo a to najmä vaječný žĺtok, mäso, cvikly, čučoriedky.

Z voľne predajných preparátov s obsahom železa je veľmi dobre tolerovateľný Innofer. Krvný obraz sa kontroluje počas celého tehotenstva, preto ak by sa hodnoty znižovali, tak Vás na to Váš lekár upozorní.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková