Aké sú riziká pri laserovej operácii očí po 40tke?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

asi pred 15 rokmi som podstúpila laserovú operáciu očí. Bola som krátkozraká, mala som 2,5 cilindre. Operácia sa podarila, videla som úžasne niekoľko rokov. Myslela som si, že je to natrvalo. Avšak po 40tke sa mi zrak zhoršil. Zase mám dioptrie 1,5. Moja očná lekárka povedala, že nanovo operácia očí laserom sa v tomto veku už neodporúča.

Dnes som na nete čítala, že známa 52 ročná fitnesska zvažuje túto operáciu.

Sú nejaké riziká pri operácii po 40tke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

laserová operácia očí sa v niektorých prípadoch opakuje, dnes je to veľmi zriedkavo.

Ľuďom po 40tke sa zvyčajne zhorší videnie do blízka, kedy s vekom každému ochabuje závesný aparát oka. Zároveň klesá schopnosť šošovky zaostriť, a preto sa zhoršuje videnie do blízka a toto laserová operácia nevyrieši.

Ak však máte problém s pozeraním do diaľky, tak aj pacienti po 40tke môžu absolvovať tento zákrok.

K operácii by sa však mal vyjadriť očný lekár, ktorý robí laserove operácie očí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková