Aké vitamíny mi pomôžu na slabé nechty a proti vypadávaniu vlasov?

Zodpovedané
2. dec 2018

Pekný deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám slabé nechty, ktoré sa štiepia. Odlupujú sa z nich jednotlivé vrchné vrstvy. Keď trošku podrastú, tak sa hneď zlomia. Nie sú hladké, majú ryhovanú štruktúru.
Keď mám obuté tesnejšie topánky, tak palce na nohách mi hneď očernejú.

Už som bola aj u kožnej lekárky. Podľa nej je to genetika, kedže ešte k tomu mám aj suché vlasy, ktoré vypadávajú, lámu sa a rastú veľmi pomaly.

Pomôžu mi nejaké vitamíny alebo minerály? Ak áno, tak aké?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri slabých nechtoch a vlasoch sa odporúča doplniť nasledovnú skupinu minerálov a vitamínov: zinok, selén, kremík, železo, vitamíny skupiny B, vitamín C a E, omega-3-mastné kyseliny.

Vhodné sú aj zábaly rúk z olivového oleja. Pokiaľ je naša strava vyvážená, čiže prijímame dostatok ovocia, zeleniny, vlákniny, vlašských orechov, strukovín, nie je nutné si kupovať výživové doplnky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková