Aké vodnaté vyrážky to mám na prste?

Zodpovedané
12. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám malé vodnaté vyrážky. Najskôr boli na prste, postupne sa rozšírili aj pod prst. Na prste sú už len minimálne.

Vyrážky svrbia a sú to ako keby malé pľuzgieriky. Momentálne to mám tak, že pod prstom mám červený fľak ktorý je presne lemovaný týmito vyrážkami.

Na prste sú už len tak sem tam niekde.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Aké testy si mám dať spraviť u doktorky?

Ďakujem

Dobrý deň,

s týmto problémom by ste mali navštíviť dermatológa, ktorý Vám určí diagnózu.

Ak tento lekár uzná za vhodné doplniť krvné testy, tak to urobí on. Na návštevu k nemu nepotrebujete ani výmenný lístok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková