Aké vyšetrenia by som mala absolvovať, keď mám bolesti v podbrušku?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

už vyše roka pociťujem bolesti v ľavom podbrušku s občasnými prestávkami. Niekedy ma to mesiac bolí a 2 mesiace nie. Mávam časté gynekologické zápaly, ale gynekológ vylúčil gynekologickú príčinu bolesti.

Najprv som mávala cysty, ktorým som pripisovala bolesti aj po nasadení antikoncepcie: Cysty už nemám, bolesti pretrvávajú. Vyskúšala som aj zmeniť antikoncepciu, no nič sa nezmenilo.

Absolvovala som USG brucha. Tí ma poslali späť ku gynekológovi a ten znova gynekologickú príčinu vylúčil. Bola som na chirurgii. Zznova mi bolo povedané, že je všetko ok. Vaječník je trochu vysoko, bez iných zmien.

Pýtala som sa, či to nemôže byť črevo, keďže si ho viem nahmatať. Vraj črevá sú bez zmien. A znova gynekológ príčinu vylúčil.

Ťažkosti s trávením nemám. Len mám slabší žalúdok a častejšie ma preháňa. A to hlavne zo stresu. To mám celý život, nič sa nezmenilo. Stolicu mám pravidelnú, normálnu.

CRP, krvné testy, moč - všetko ok. Aj gynekologické vyšetrenia - stery, cytológia, usg sú v poriadku. Mám 24 rokov, zdravý životný štýl, štíhla postava. Úbytok na váhe nemám. Posledné mesiace mi začali dosť padať vlasy, ale to pripisujem skôr ročnému obdobiu.

Aké vyšetrenia mám absolvovať?

Bolesti nie sú silné, ale veľmi obmedzujúce. A to hlavne psychicky.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte všetky absolvované vyšetrenia v poriadku, tak príčina môže byť ortopedická. Teda problém je svalovo-kostrového pôvodu.

Skúste vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý Vám možno bude vedieť pomôcť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková